Mladí manželé chtějí na Jesenicku postavit pyramidu, tento zajímavý projekt můžete podpořit i vy

Na Jesenicku může vzniknout léčivá pyramida. Léčí tím, že rezonance, která v ní vzniká harmonizuje energetická centra v těle a odstraňuje psychosomatické problémy. Má k ní vést bosonohá stezka lemovaná jedlými keříky. Pokud se vám nápad líbí, kupte si odměnu, třeba víkendový pobyt na statku s pobytem v pyramidě a přispějete tím na její stavbu!

Kdo za projektem stojí a co je k tomu vedlo jsme se zeptali Nikol a Dana Škárkových. Ti s nápadem postavit léčivou pyramidu na Jesenicku přišli a nyní doufají, že jejich nápad podpoříte. ZDE

„Asi před 3 lety jsme koupili starý dům se stodolou a obrovskou zahradou v Hradci – Nové Vsi. Původně jen jako chalupu, časem jsme ale změnili názor a přestěhovali jsme se sem na trvalo. Opravili jsme podkroví, které pronajímáme hostům. Pořídili první slepičky a začali prodávat domácí vajíčka. Prodáváme i přebytky zeleniny a ovoce z naší zahrádky. Hostům nabízíme snídaně převážně z domácích zdrojů – domácí pečivo, pomazánky, bylinkové čaje…,“ vysvětluje sympatická Nikol Škárková a dále vypráví: „Kromě ubytování s domácími snídaněmi a venkovním posezením u ohniště, nabízíme i volný pohyb po naší zahradě. Na té se snažíme o permakulturní* způsob hospodaření. Na našem statku nechybí ani zvířátka – pejsci, kocour, kachny – druhu indický běžec, slepičky a krásné miniovečky – naše „živé sekačky“.“

25826_1476365691918_600x40025831_1476365737110_600x400

Permakulturulze stručně charakterizovat jako princip a cestu k soběstačnosti a trvalé udržitelnosti. Jde o praktickou filosofii založenou na poznání, že příroda člověka bohatě uživí, dá-li jí k tomu příležitost a přestane ji v boji o chleba ničit a drancovat.

15094297_903633586437026_6185273493546865467_nA nyní se chystáte přistavět na zahradě pyramidu? „Ano. Rozhodli jsme se vybudovat velkou léčebnou pyramidu. Cestu k ní chceme ozvláštnit bosonohým chodníčkem z nejrůznějších materiálů. Olemujeme ho jedlými keříky (rybíz, angrešt, maliny, zimolez, muchovník apod.) a ovocnými stromy, aby bylo po cestě stále co ozobávat. Hřiště bude zahrnovat houpačky, pískoviště, prolézačky, klouzačku, kladinu a různé překážky, na kterých se budou moci děti vyřádit,“ popisuje manžel Dan Škárka. 

„A jako perlička – pro milovníky pejsků a psích sportů, část hřiště s překážkami budou moci využít i pejskaři se svými mazlíčky,“ doplňuje Nikol Škárková.

Zahradní altán by nestačil? V našich končinách není zrovna pyramida typickou stavbou? „Je nám blízký „alternativní“ způsob života a máme již s léčivou energií pyramid dobré zkušenosti. Již před časem jsme zakoupili menší léčebnou pyramidu, pod kterou mohou hosté sedávat v podkrovní hale. Všem se to zalíbilo a to nás přivedlo na myšlenku, postavit velkou pyramidu venku a nabízet její léčivou sílu více.  Pyramida by měla být o průměru asi 3,5 metru, aby si do ní mohl pohodlně lehnout dospělý člověk,“ odpověděl závěrem Dan Škárka.

27406_1479839614883_600x400

Jak můžete podpořit zajímavý projekt? Vše naleznete zde: https://www.hithit.com/cs/project/2974/bosonohou-jedlou-stezkou-k-lecive-pyramide-a-detskemu-hristi

Zdroj a foto: hithit a fb, vložil: JF