Rychlostní radar má zklidnit dopravu na průtahu Jeseníkem

Město Jeseník uvažuje o zavedení měření rychlosti, a to na frekventované silnici od původního rejvízského mostu po kruhový objezd poblíž Vodní tvrze. Cílem je zklidnit dopravu na průtahu městem, na kterém se nachází dva silně frekventované přechody pro chodce.

„Navštívili jsme Odry, kde mají zkušenosti s úsekovým měřením a Kopřivnici, která využívá stacionární radar. Nám se jeví jako spravedlivější úsekové měření, jež díky čidlům zabudovaným v silnici propočítává průměrnou rychlost v daném úseku,“ vysvětlil místostarosta Jeseníku Václav Urban. Jak dále poznamenal, existují dvě varianty fungování tohoto systému, odkoupení za zhruba 1,5 milionu korun anebo pronájem. „Příjmy z pokut by měly být prvotně investovány zpět do zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu a chodců ve městě,“ doplnil místostarosta Urban.

Administrativu spojenou s vybíráním pokut bude mít na starosti odbor dopravy a silničního hospodářství. Zkušební provoz, pokud město dá zelenou měření rychlosti, by mohl začít v polovině letošního roku.

Autor a foto: RK

odpověď k

 1. Jan Komenský napsal:

  Pan Urban je velký…odborník, takového člověka je pro Jeseník opravdu škoda. Bude to dobrý poslanec či senátor, hnus velebnosti

 2. Adam napsal:

  Myslel jsem, že se začnou konečně řešit opravdové dopravní problémy v Jeseníku, například výstavba kruháče u Pradědu. Ale pan Urban nezapře “úředníka”: zrušit fungující ( doprava na náměstí ) a vybírat peníze za rychlost. Co bude příští akce: radar pro městskou policii nebo semafor na přechodu u Sobolu???

 3. jes napsal:

  Souhlas, není důvod jezdit tam rychle.

 4. JohnyEnglish napsal:

  Každý den, tímto úsekem chodí spousta dětí, takže jsem pro. 40 směrem k benzínce Mol nikdo nedodržuje. V poslední době i kdy je cesta namrzlá, tak řidiči i když vidí daleko před sebe tak brzdí na posledních 10m od přechodu. A návštěvníci z jiných krajů tady jezdí i 80km/h. A to nemluvím o tom, že i po městě kolem pošty už jsem několikrát zažil lidi, kteří středem města projíždějí 70-80km/h a za nimi jeli policisté (asi městská) v klídku si hovádko projíždí centrem. Takže až hovada přestanete jezdit jak ko..ti tak to nebude třeba. A prosil bych u státu zvednout pokuty za rychlost na částky, které tyto hovádka budou pořádně bolet a při třetím opakování, zabavení vozidla.

  • Adam napsal:

   Blbost! Poláky a bezmozky to stejně nezpomalí a pokuta je nedostihne…

   • Pepa napsal:

    to není pravda, dnes už samozřejmě fungují přeshraniční pokuty, stejně jako rakušáci můžou pokutovat nás, tak my můžeme pokutovat je i poláky s PL nebo A značkama 🙂

  • Petr Novotný napsal:

   No zrovna tam měří rychlost PČR, navíc 40 je tam zbytečná, školáci potažmo všichni chodci mají chodník. Na bezpečnost na přechodech u škol občas dohlíží MP a opět stejně jako v Opavě nebo Krnově (i v zámoří -USA) to jde řešit človíčkem který tam stojí a když se děcka shromáždí tak po skupinkách je pouští s tím že zastaví dopravu – to je nápad ! Takový úsekový radar má smysl a opodstatnění na ul. Šumperská od mostu penz. U Lukáčů – po most u STK nebo-li pod MOLLku. Už mi to připadá, že placené parkování po Jeseníku městu nevynáší a pro budoucí zimní stadion či sáňkařskou dráhu hledá vícezdrojové financování.

   • Pepa napsal:

    Jak často tam jezdíte? Vyjíždění z těch dvou křižovatek U Sokolovny a Na Středisku je fakt lahoda, i těch 40 je občas moc, zvlášť když tam jezdí kamiony i 70. PČR tam měří, ale kdy jste je tam viděl naposledy? Mají dvě oktávky na celý okres, takže opravdu nemohou stát každý den jenom v Jeseníku.

    MP u Sportu2000 stojí, ale většinou jenom začátkem roku a po skončení vyučování už tam nikdo z nich není. Stejně tak u Kina nikdo nestojí a přitom je to hlavní trasa i pro maminky s kočárky na IPOS.

    Stačí si stoupnou k Smetanové ulici někde v úseku okolo výjezdu z autobusáku a potom ještě z odbočku na IPOS a uvidíte že tam 50 jezdí opravdu minimum lidí.

    Smyslem radaru není vybírat peníze, ale zklidnit dopravu 😉

 5. Petr napsal:

  Panečku to je zase nápad ! Na tomto úseku jsou dvě křižovatky, takže je to hloupost od a až po z. Je vidět, že Jeseník má opravdu odborníky. Co třeba některé ulice zjednosměrnit a tím se získají parkovací místa, která nejsou. ( lidi třeba i rozpohybují hýždě ) Než měřit úsekovou rychlost tak použít systém který je k vidění a funguje třeba v Krnově, kde to je obdobná dopravní situace. Na závěr přibereme na přestupky dalšího úředníka, který tyto přestupky bude řešit. Například parkování u restaurace u Garáží a s tím související porušování předpisů za posledních nejméně 10 let nikdo včetně městské a státní policie neřeší, přitom tam stačí dát pouhé dvě dopravní značky.

  • Pavel napsal:

   Před 3 roky jsem dával komplet zpracovaný návrh na změnu parkování u restaurace U Garáží. Bohužel dodnes se tím nikdo z dopravní komise nezabýval.

  • Pepa napsal:

   U Garáží je nějaká ulice v Jeseníku?

   Zrovna na Smetanové jsou dva přechody po kterých chodí denně spousta dětí do ŽS na Nábřežní, MŠ Karla Čapka, taky spousta důchodců a maminek s kočárky na IPOS, takže ty nákladní auta + poláci v os. autech s tachometrem na 70km/h by se tam hodilo zpomalit.

   Klidně by to mohlo být až na Šumperskou k MOLce, protože vyjíždění z ulic U Sokolovny a Na Středisku je lahoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

https://www.edpillsrxstore.com/levitra/