Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

Kraj – Téměř dvaadvacet miliónů kilometrů najezdí příští rok po Olomouckém kraji linkové autobusy, jejichž provoz dotuje hejtmanství. Ze svého rozpočtu na ně přispěje více než půl miliardou korun. Oproti letošku najezdí spoje o tisíce kilometrů více.

K navýšení nájezdu dojde vlivem změn, které se v jízdních řádech provedly na žádost cestujících. Rozšířila se autobusová doprava na Prostějovsku, Konicku, ale také na severu Olomouckého kraje,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Hejtmanství zajistí také provoz dálkových autobusů, které propojují Hanou s Jesenickem. Konkrétně půjde o linku z Jeseníku do Přerova a z Jeseníku do Olomouce. „Současný provozovatel těchto autobusů skončí 31. prosince. Proto kraj od ledna zadal tuto zakázku jinému dopravci,“ uvedl Zahradníček.

Hejtmanství nepřispívá jen na samotnou jízdu autobusových linek, ale platí například i poplatky za vjezd spojů na nádraží.

Autor a foto: TZ

 

odpověď k

 1. Daniel napsal:

  Jízdní řády kraj vůbec nemění podle cestujicich ale podle krajskeho úředníka ktery o tom nic nevi. Spojeni s olomouci provozuje arriva až do konce příštího roku. Neboť výběrové řízení končí 22.11.2018. Proto nevím jakému novému dopravci kraj zadal od ledna obsluznost.kdyz dosavadni jezdi do konce roku 2019

 2. Daniel napsal:

  Pěkněnapsaný článek akorát by měl být více pravdivý a ne uvádět čtenáře v omyl.

  • redakce napsal:

   Hezký den pane Danieli. Jedná se o tiskovou zprávu Olomouckého kraje. Můžete být prosím konkrétní v čem jsou informace nepravdivé a čtenář je uváděn v omyl? Děkuji 😉
   Za redakci Jiří Fanta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.