Sváteční víkend nabídl třaskavé florbalové derby i hladkou výhru domácích

Druhé domácí dvojkolo letošní florbalové sezóny bylo okořeněno regionálním derby, když do jesenické arény zavítal nejbližší divizní soupeř – FbC Asper Šumperk. V nedělním zápase pak domácí borce otestoval vzdálenější tým z Uničova a fanoušci se těšili na gólové hody proti soupeři z chvostu tabulky.

FBK Jeseník – FBC Asper Šumperk 4:5

Dlouho očekávaný duel 7.kola divize D proti sobě svedl staré známé. „Zpoza“ kopce do Jeseníku přijel ambiciózní tým Šumperka, který se letos chystá zaútočit na nejvyšší příčky v soutěži. Pikantní příchuť zápasu dodával i fakt, že se hráči navzájem dobře znají z turnajů i mnoha předešlých klání.

Namotivovaní hosté dorazili na zápas s velkým předstihem a vydatná rozcvička jim očividně prospěla. Úvod zápasu zastihl domácí v útlumu, naopak hostům vyšlo téměř vše na co sáhli. Vysokou efektivitou v zakončení dokázal Šumperk odskočit až na čtyřbrankový náskok a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Vzhledem k tomu, že herní převaha hostů se nezdála tolik markantní, bylo čtyřbrankové vedení Šumperka snad až příliš kruté pro sebevědomí domácích hráčů. Teprve na konci I. třetiny mírnil svým gólem Lukáš Ďopan po spolupráci s bratrem Markem rychlý nástup hostů.

Odhodlání jesenických zvrátit nepříznivý vývoj podpořil rychlým gólem v úvodu druhé třetiny Martin Příhoda a domácí začali tlačit na pilu. Přestože se šance střídali v rychlém sledu na obou stranách, byl to nyní pro změnu Jeseník, který dokázal své příležitosti gólově zužitkovat a po druhé brance neúnavného kanonýra Lukáše Ďopana svítil na tabuli nerozhodný stav 4:4. Před závěrečnou třetinou bylo zaděláno na pořádné drama.

V závěrečné části hry vystupňovaly oba týmy tempo do ještě vyšších otáček a rozhodnutí viselo ve vzduchu. Stejně tak ovšem gradoval výkon obou gólmanů a vypadalo to, že zápas nakonec dospěje do prodloužení, ale…přišla předposlední minuta zápasu a v ní nejprve zblokovaná střela šumperských, která trochu šťastně propadla před Jiřího Trávníčka a ten při dorážce nezaváhal a rozhodl tak o importu všech bodů přes Červenohorské sedlo. Následoval sice ještě rychlý timeout domácích a závěrečná hra Jeseníku bez brankáře, která přinesla několik závarů před šumperskou svatyní, ale tříbodovou radost hostů již nepokazila.

I přes trochu nešťastnou prohru se jeseničtí rozhodně nemusí za svůj výkon stydět i s ohledem na soupeře, který dokázal, že na přední příčky divize rozhodně patří. Co naopak velmi potěšilo (a stane se snad i tradicí) byla vysoká návštěva, která měla opět superligové parametry.

Branky + asistence FBK Jeseník: Lukáš Ďopan 2+1, Marek Ďopan 0+2, Martin Příhoda 1+0, Martin Hudec 1+0.


FBK Jeseník – FCB ZŠ Uničov 8:3

Pokud sobotní prohra byla z kategorie těch smolných, o to větší byla očekávání před nedělním duelem s mladým týmem Uničova, který se zatím nedokázal odlepit z chvostu tabulky. I přesto mohl soupeř hrát uvolněně, protože letošní ročník divize se hraje bez sestupu a tudíž bez obav o posledního „Černého Petra“.

I přes nepřízeň počasí si do haly našly cestu (opět) více než dvě stovky diváků, kterým sváteční náladu umocnila státní hymna při nástupu obou týmů.

V domácí sestavě došlo k jediné změně a to na postu gólmana, když Petr Bárta nahradil Michala Majsniara a na nedostatek práce si určitě nemohl stěžovat. Byli to totiž opět hosté, kteří se ujali vedení ve 3.minutě a Jeseník měl co napravovat. Zvrátit stav se domácím podařilo ještě do konce úvodní části hry, když hosty „načal“ (populární sportovní komentátor:-) Jan Lutonský, který navíc zapsal i asistenci při další brance Zbyňka Slováčka.

Jednogólové vedení nemohlo domácí uspokojit, ale na další zářezy si museli počkat až do druhé poloviny zápasu. Ve 33.min nejprve přinesl jesenickým klid svou trefou Ondřej Stavianis, aby pak domácí diváky rozparádily 2 zásahy v rozmezí 7 vteřin na samotném konci II.třetiny. Frustrace jinak solidně chytajícího gólmana hostů byla očividná zvláště u druhého gólu, když vteřinu před koncem třetiny vymetl šibenici jeho svatyně Lukáš Ďopan. Halou zněl oslavný song „Raketou na Mars“ stejně hlasitě jako aplaus pro domácí ostrostřelce.

Pohlídat nebo ještě navýšit vedení bylo hlavním úkolem Jeseníku i v poslední části hry a to se beze zbytku podařilo. Jeseník si ve III.třetině mohl dovolit i prostřídat základní sestavu, vzhledem k tomu, že kontroloval hru a skóre utěšeně narůstalo v jeho prospěch. Přestože nakonec nedošlo na kulatých 10 gólů v uničovské síti, určitě potěšil fakt, že se brankově mj. prosadily i mladé naděje v dresu domácích, konkrétně Václav Břenek při dorážce ve 56.min.

Závěrečná děkovačka zaplněné haly byla krásnou tečkou za zaslouženou výhrou 8:3 a samotné utkání bylo dobrou prověrkou před dalším domácím testem. Tím bude zápas, který se uskuteční v so 10.11. od 17h, kdy domácí vyzve FBC ORCA KRNOV.

Můžeme se opět těšit na výborný florbal podpořený bouřlivou diváckou kulisou. Vždyť víkendová návštěvnost v součtu obou utkání překonala hranici 500 diváků! DĚKUJEME!!!

Branky + asistence FBK Jeseník: Marek Ďopan 0+4, Ondřej Stavianis 2+1, Lukáš Ďopan 2+0, Jan Lutonský 1+1, Martin Příhoda 1+0, Václav Břenek 1+0, Zbyněk Slováček 1+0, Martin Hudec 0+1

Zdroj a foto: AK

TABULKA DIVIZE – skupina D, po 8.kole:

 1. FBC Hranice 21 bodů
 2. FbC Asper Šumperk 20 b.
 3. 1.FBK Eagles Orlová 17 b.
 4. Zlín Lions 16 b.
 5. FBS Olomouc 16 b.
 6. FBK Jeseník 12 b.
 7. SK K2 Prostějov 12 b.
 8. Florbal Vsetín 11 b.
 9. FbC KOVO KM Frýdek-Místek 7 b.
 10. FBC MSEM Přerov 4 b.
 11. FBC ORCA Krnov 3 b. (+ 1 zápas dohrávka)
 12. FbC ZŠ Uničov 2 b. (+ 1 zápas dohrávka)

 

Děkujeme partnerům FBK Jeseník za podporu: Město Jeseník, Unimed Jeseník, Promstal engineering, Domist montáže, Reptisk, Kover.