Novou starostkou Jeseníku bude Zdeňka Blišťanová

Povolební jednání skončila. Dohodu o spolupráci ve čtvrtek večer podepsala za vítěze komunálních voleb dosavadní místostarostka Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem)  s Václavem Urbanem (PRO Jeseník).

V 25členném zastupitelstvu tak budou mít pohodlnou většinu 17 mandátů, Jeseník srdcem (13), PRO Jeseník (4). Nové vedení radnice má fungovat ve složení starostka a dva uvolnění místostarostové. Rada města bude sedmičlenná, Jeseník srdcem (5), Pro Jeseník (2). Nové vedení města musí ještě schválit ustavující zastupitelstvo, které se koná ve čtvrtek 1. listopadu.

„Přestože jsme získali nadpoloviční většinu zastupitelů, nechceme vytvořit jednobarevnou vládu. Rádi bychom, aby vedení města v následujících čtyřech letech zastupovalo zájmy co největšího počtu občanů. Proto jsme oslovili sdružení PRO Jeseník, se kterým máme mnoho společných programových bodů a podobnou představu o tom, jak naše město rozvíjet,“ vysvětlila dohodu o spolupráci Zdeňka Blišťanová.

O přízeň voličů v komunálních volbách, které se konaly 5. a 6. října, usilovalo v Jeseníku devět politických subjektů. Drtivým způsobem zvítězil Jeseník srdcem (41,55 %) před PRO Jeseník (14 %) a ANO 2011 (12,16 %). ODS získala 6,40 %, koalice SPD a SPOZ 6,18 %, Nezávislí – Jeseník 5,81 %. V poli poražených, bez zisku mandátu, se ocitly tradiční strany: KSČM (4,75 %), ČSSD (4,65 %) a KDU-ČSL (4,49 %). Volební účast 42,65 %.

Složení nového zastupitelstva: Jeseník srdcem (13 mandátů), PRO Jeseník (4), ANO 2011 (3), ODS (2), koalice SPD a SPOZ (2), Nezávislí (1).

Autor a foto: TZ

odpověď k

  1. jeseničák napsal:

    Vyčistit ten Augiášův chlív z minulých let bude dřina. Good luck.

    • Adam napsal:

      Moc tomu nevěřím, čtyři roky přitom Kalousům svítila a vy myslíte, že s tím teď bude něco dělat, když na některých věcech je i její podpis?! Cha!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.