Okresní lumpárny uplynulých dní

Zadřený motor

Škodu za 50.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel, který poškodil traktor. V období od 8. do 10. října byl traktor zaparkován v lese u Bělé pod Pradědem. Neznámý pachatel do olejové části motoru nasypal neznámou látku a tak došlo k zadření motoru. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Nepovedený vnuk

Ze spáchání přečinů krádeže a nebezpečného vyhrožování si vyslechl podezření 19letý mladík ze Žulovska. Mladík měl na začátku října navštívit své prarodiče. Během návštěvy měl odcizit tři zlaté prsteny v hodnotě 7.500 Kč a finanční hotovost 1.000 Kč. Když si prarodiče i s jeho rodiči přišli k němu domů pro vysvětlení, začal jim 19letý mladík vyhrožovat zabitím. Svého jednání zanechal až po zásahu přivolaných policistů. Podobným způsobem mladík vyhrožoval své příbuzné prostřednictvím SMS zpráv již v červenci.

Řídil přes zákaz

Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 52letý muž z Jesenicka. V sobotu 13. října odpoledne jej jako řidiče osobního motorového vozidla v Jeseníku zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté zjistili, že vůz nemá platnou technickou kontrolu a řidič má navíc od května letošního roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května 2020. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Dle trestního zákoníku lze za tento čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Loupežné přepadení v centru Jeseníku

Ze spáchání zločinu loupeže byl obviněn 24letý mladík z Jeseníku. Na konci září měl v jedné jesenické herně s 39letým mužem popíjet a hrát automaty. Když si muž šel do bankomatu vybrat peníze, obviněný mladík ho následoval. Po výběru hotovosti mladík 39letého muže strhl na zem a začal mu prohledávat oblečení. Napadený muž se bránil. Několikrát se mu dokonce podařilo vyprostit a utéct kousek dál. Mladík ho však vždy dostihl a znovu napadl. Nakonec mu bankovku v hodnotě 500 Kč vytrhl z ruky. V případě uznání viny mladíkovi hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let.

Neplatil na své děti

Téměř tři roky si neplnil svoji povinnost 42letý muž ze Žulovska. Nyní si vyslechl podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Soudem mu byla stanovena povinnost přispívat na výživu jeho dvou děti celkem 6.000 Kč měsíčně. K rukám matky dětí za tři roky dluží částku 246.000 Kč. I přesto, že podezřelý muž věděl o vyživovací povinnosti, své živobytí si zajišťoval brigádnickou činností s nezjistitelnými příjmy, nehledal řádné zaměstnání a nebyl ani příjemcem dávek státní sociální podpory.

Zroj: PČR, autor: hP, foto: web, ilustrační