Nehodovost na Jesenicku v posledních dnech prudce stoupla! Zpomalte, buďte ohleduplní a obezřetní

Přinášíme pouze několik z nich a doufáme, že fotografie budou alespoň pro některé odstrašujícím příkladem.

Nehoda tří vozidel v České Vsi se obešla bez zranění

V úterý 31. července krátce po desáté hodině dopoledne došlo na silnici I/44 v České Vsi k dopravní nehodě tří vozidel.

Řidič vozu Škoda Superb jedoucí ve směru k Písečné přehlédl před sebou stojící vozidlo Opel Vectra, jehož řidič před odbočením vlevo dával přednost protijedoucímu nákladnímu vozidlu značky Mercedes. Za vozem Opel již 39letý řidič nedokázal zastavit. Zároveň však strhl řízení svého vozidla vlevo, kde se střetl také s protijedoucím nákladním vozidlem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Všichni řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by za volant usedli pod vlivem alkoholu. Škoda na nákladním vozidle byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, na vozidle Opel Vectra na 50 tisíc korun a na Škodě Superb na 300 tisíc korun.

Přestupek motoristy vyřešili policisté uložením pokuty.

Doma ho nepochválí

V úterý 31. července 2018 po 23. hodině pronásledovali policisté osobní vozidlo značky Mercedes, jehož řidič v Javorníku nerespektoval signál dávaný policisty k zastavení vozidla a pokračoval v jízdě směrem k Travné. Po výjezdu z Javorníku odbočil vpravo na místní komunikaci, kde nezvládl řízení a s vozem havaroval. Při nehodě utrpěl lehké zranění. Jak policisté zjistili, vůz řídil 17letý mladík bez příslušného řidičského oprávnění.

Ovlivnění mladíka alkoholem, případně jinými omamnými či psychotropními látkami, bylo vyloučeno provedenými orientačními zkouškami, kterým se mladík na výzvu policistů dobrovolně podrobil. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 50 tisíc korun.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti této havárie jsou předmětem dalšího šetření policistů.

Passat vs. Passat

V sobotu 4. srpna se u Bernartic, část Horní Heřmanice, odehrála dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Jednadvacetiletá řidička vozu zn. VW Passat přijížděla ke křižovatce po vedlejší silnici. Na křižovatce chtěla odbočit vlevo, přitom však nedala přednost vozu zn. VW Passat, který jel po hlavní silnici. Při střetu utrpěli zranění oba řidiči i jeden spolucestující. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidičů negativní. Na vozidlech vznikla celková škoda za 110.000 Kč.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

https://it-rxpharmacy.com/novaldex/