Novou starostkou Jeseníku se stala radní města Jana Konvičková

 O jejím zvolení rozhodli zastupitelé na dnešním mimořádném zasedání. Na postu vystřídala Adama Kalouse, který se po podzimních volbách stal poslancem Parlamentu ČR a letos v únoru rezignoval na funkci starosty. Poté město Jeseník vedla 1. místostarostka Zdeňka Blišťanová.

Ing. Jana Konvičková (Hnutí ANO 2011) se do komunální politiky zapojila v roce 2014, kdy na kandidátce figurovala na 2. místě. Doposud vykonávala funkci neuvolněné radní a byla předsedkyní Finančního výboru. Do loňského roku podnikala v oblasti telekomunikací, od října 2017 pracuje na česko-polském projektu Centrum společných aktivit. Je absolventkou jesenického gymnázia a Vysoké školy podnikání v Ostravě, kde studovala ekonomii a management. Bydlí v Jeseníku, je vdaná a má dospělou dceru.

Na zastupitelstvu proběhla také volba nového předsedy Finančního výboru. Navrženou kandidátku hnutí ANO Zuzanu Vidlákovou zastupitelé ale nezvolili a při následném hlasování nepodpořili dohadovací řízení. Finanční výbor tak zůstává bez předsedy.

Autor a foto: TZ

Odpověď k

  1. Jesenicak napsal:

    Kvalifikace: umí držet nůžky aby přestřihla pásku wellness a haly…jo a ještě umí prodávat telefony…bravo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.