Okresní lumpárny uplynulých dní

Podvod přes internet oznámil na policii 32letý muž. V březnu reagoval na nabídku prodeje mobilního telefonu zn. iPhone X 64 GB, kterou neznámý pachatel uveřejnil na internetovém portálu. Dvaatřicetiletý muž souhlasil s cenou 13.000 Kč a s neznámým pachatelem se domluvil na podmínkách prodeje. Následně poslal celou požadovanou sumu na určený bankovní účet. Do dnešního dne však žádný mobilní telefon neobdržel a ani mu nebyly vráceny jeho peníze. Internetová stránka byla zrušena a pachatel přestal s poškozeným komunikovat. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

Poškození vozidla oznámil na policii 40letý muž. Vůz zn. Volkswagen Passat odstavil na volně přístupnou plochu v České Vsi odpoledne 14. května. Následující den ráno zjistil, že neznámý pachatel automobil poškrábal. Neznámý pachatel svým jednáním způsobil škodu za 20.000 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Obvinění ze spáchání přečinu podvodu si vyslechla 43letá žena z Jeseníku, která si od tří mužů vypůjčila více jak 40.000 Kč. Peníze prý chtěla použít na nákup potravin a úhradu nájemného. Poškozeným slibovala, že peníze vrátí hned, jakmile začne pracovat nebo si je u jednoho z poškozených odpracuje na brigádě. K tomu však do dnešního dne nedošlo. Obviněná na brigádu nikdy nenastoupila a žádné finanční prostředky nevrátila.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP