Policisté dohlíží na neukázněné motorkáře. Bude to stačit?

Již několik týdnů vyjíždí do terénu policisté na služebních motocyklech. Během slunečných dnů velmi často zajíždí na Červenohorské sedlo kontrolovat motorkáře.

„Prohřešky neukázněných motorkářů policisté řeší na místě nekompromisně,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Někteří z nich se však chtějí svému potrestání vyhnout jakýmkoliv způsobem, např. překrýváním částí SPZ. „Během silniční kontroly se policistům snaží namluvit, že je to legální a povolené. Podle zákona však tabulka registrační značky nesmí být zakryta, nečitelná nebo upravená anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,“ vysvětluje mluvčí.

Na tento fakt doplatil i 41letý cizinec, který si přelepil některá písmena a číslice na své SPZ. Policisté přestupek oznámili správnímu orgánu a 41letému motorkáři uložili kauci ve výši 10.000 Kč.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

odpověď k

 1. Pavel napsal:

  Ale, že zdravotní pojišťovny a stát platí léčení s jiné cikánům a jim podobným, kterí peníze dostanou i když ráno nevstanou to vam nevadí?

 2. AHOJ napsal:

  Já jsem podal konstruktivní návrh, nebo lze snad účinně bojovat s motorkáři, kteří zneužívají komunikaci k účelům ke kterým vytvořena nebyla? To že jezdíte jak blázni sedlem nahoru, dolů. Kvílíte na celé Jeseníky, natáčíte se jak malé holky, jste bezprostředně nebezpeční provozu, obtěžujete, bouráte a pak vás musí zachraňovat, převážet a operovat v tom horším případě když nezemřete namístě, zatímco jiným naléhavějším pojišťovny odmítají proplácet péči. Policajti se s vámi musí otravovat – udržet stav na hraně chaosu. Kdo je tady pozér, já který napíšu věc přímo, nebo motorkář, který obtěžuje vše kolem sebe a pak tady hlásá kdo jak se jeví:(

 3. AHOJ napsal:

  To je agitace?, kdyby policisté dohlíželi skutečně na motorkáře, tak sem nejezdí. Naprostá většina těchto hovad se skrz dědiny řítí vyřádit na Sedlo. Kolik policajtů se vleze do toho baráku vedle Sněženky ? Kdyby jen polovina chytala motorkáře, tak je o víkendu klid. Chudáci lidi co bydlí u cesty!!!

  Práce na Jesenicku žádná, starostové to mají někde a policajti – škoda mluvit, nebo se pletu? Budeme taky v osobákách jezdit jak prasata, vykramujem výfuky a hurá do serpentin.

  • Petr napsal:

   Navrhuji, každého druhého motorkáře pro výstrahu zastřelit !

   • Ahoj napsal:

    Navrhuji zákaz vjezdu jednostopých vozidel na Červenohorské sedlo

    • Petr napsal:

     Přeji úspěšnou léčbu v PL Bílá Voda 😀

     • Ahoj napsal:

      bezpochyby motorkář, přeji pomníček u krajnice-akorát ty náklady o pokus za záchranu prosím hradit z vlastní kapsy

     • Petr napsal:

      Osobo ! – nepopírám, že se občas svezu. Ovšem “ nepřej nikomu to, co nechceš, aby se stalo Tobě !“ Pokud Víte jak celou situaci řešit líp, podejte konstruktivní návrh. Jinak s takovými plky jděte do obšťastńovat Ty, kteří si Vás jistě s úctou Vám hodnou vyslechnou. Zatím se zde (na webu) jevíte jen jako obyčejný pozér.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.