Okresní lumpárny uplynulých dní

Škodu za 10 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný pachatel v neděli 22. 4. 2018 ve večerních hodinách v Mikulovicích majiteli vozu Škoda Superb. Na vozidle, zaparkovaném před panelovým domem na ulici Sokolské, blíže nezjištěným způsobem poškodil obě zpětná zrcátka a na levých předních dveřích způsobil oděrku v délce 20 cm.

Policisté věc šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli podle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Pod vlivem alkoholu usedl za volant 25letý muž z Javornicka. V noci na sobotu 28. dubna projížděl s vozem zn. Fiat Brava Bernarticemi. Zde ho zastavila a kontrolovala hlídka Celního úřadu pro Olomoucký kraj. Když celníci zjistili, že muž je neřidič, přivolali na místo policejní hlídku. Policisté u 25letého muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,5 ‰ alkoholu. Následné lékařské prohlídce spojené s odběrem krve se muž bezdůvodně odmítl podrobit. Policisté mladému muži zakázali další jízdu a zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nález granátu v Jeseníku oznámil na policii 41letý muž. V pondělí 30. dubna prováděli na ul. Boženy Němcové výkopové práce. Přitom našli podezřelý předmět připomínající granát. Policisté, kteří na místo přijeli, označili bezpečnou zónu a přivolali pyrotechniky. Policejní pyrotechnici potvrdili, že se jedná o ruční granát F1 bez aktivačních látek. Již bezpečný granát si převzali a odvezli ke zneškodnění.

Neznámý pachatel způsobil v Písečné škodu za 8.000 Kč. V noci na pondělí 30. dubna si vyhlédl na silnici zaparkované vozidlo zn. Audi A6. U automobilu urazil zpětné zrcátko, které pak pohodil do sousední zahrady. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Vysoká škoda byla způsobena při dopravní nehodě v Bělé pod Pradědem, část Adolfovice. V pátek 4. května zde havaroval 38letý řidič s nákladním vozidle zn. Volvo. Ten jel ve směru od Jeseníku na Bělou pod Pradědem, část Domašov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se nákladní vůz s návěsem převrátil na levý bok. Souprava se zastavila až v protisměru o svodidla. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin z vozidla a vápence z návěsu do řeky Bělé.„Osmatřicetiletý řidič byl se svým zraněním převezen do nemocnice. Ještě předtím se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Příčinu dopravní nehody kolegové stále zjišťují – jednou z verzí je nepřiměřená rychlost, uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle v předběžné výši 700.000 Kč, návěsu 300.000 Kč, svodidlech 30.000 Kč a povrchu silnice 15.000 Kč. Škoda, která vznikla znečištěním řeky Bělé, nebyla dosud vyčíslena.

Posprejování vagónu oznámil na policii 65letý muž. Neznámý pachatel v noci na neděli 6. května nasprejoval na vagón odstavený v železniční stanici Ostružná tři nápisy. Nápisy dlouhé okolo 6 m vytvořil spreji různých barev. Způsobená škoda nebyla doposud vyčíslena.

Škodu přes 60.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel, který se vloupal do obchodu na Javornicku. V noci na úterý 8. května vypáčil vchodové dveře a celý obchod prohledal. Z pokladny odcizil finanční hotovost 14.000 Kč a zboží, jako konopné kapky, cigarety, alkohol, v celkové hodnotě 34.000 Kč. Poškozením dveří a vnitřního zařízení způsobil škodu za více jak 12.000 Kč. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškozování cizí věci.

Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v České Vsi. V úterý 8. května odpoledne jel 53letý muž s vozem zn. Ford Mondeo po ul. Polská. Při silniční kontrole policisté řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,31 ‰ alkoholu. Třiapadesátiletý muž s naměřenou hodnotou nesouhlasil. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se však také odmítl podrobit. Policisté muži na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Nyní zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP