FOTOSOUTĚŽ 2018 – „KOUZLO VODY“ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Jarní počasí láká ven do přírody a amatérští fotografové se snaží ulovit co nejkrásnější snímky. V Katovně se začátkem jara schází fotografové na již tradiční výstavě III. ročníku fotosoutěže pořádané Střediskem volného času Duha, letos na téma Kouzlo vody.

Během února a března přicházely nádherné inspirativní fotografie, které se postupně zveřejňovaly na fb Duhy a staly se také součástí filmu, který je ke zhlédnutí v IC Katovna a u nás v klubu Áčko. Začátkem dubna se soutěž uzavřela a odborná porota složená z fotografů Jesenicka a jednoho zástupce za veřejné mínění, vybrala nejkrásnější snímky. Porota měla velmi těžkou úlohu, sešlo se skoro 90 fotografií od 30 fotografů – dětí i dospělých. Děti a zástupci z našeho střediska pak udělili také cenu Duhy. V hlasování veřejnosti – které probíhalo na fb a v klubu Áčko se součtem hlasů zvolily 2 fotografie oceněné cenou veřejnosti.

VÍTĚZNÉ FOTOGRAFIE

Kategorie děti: Pohled na Moravu z lodi – Elisabeth Dagmar Semerád 14

Kategorie dospělí: Něžnost – Vanessa Marková

Vernisáž fotografické výstavy zahájila ředitelka SVČ DUHA Vladislava Fačevicová inspirativním proslovem o síle fotografie. Po krátkém úvodu a tom jak soutěž probíhá, jsme se mohli zaposlouchat do vystoupení dětí z našich zájmových kroužků, které nás naladily na poetickou notu. Na flétničku zahrála Gábinka Rolníková a píseň z filmu zazpívala Eliška Dihlová. Výstavu symbolicky otevřela místostarostka Jeseníku paní Mgr. Zdeňka Blišťanová milým proslovem a přestřižením symbolické pásky. I díky sponzorským firmám Autocont, GlassoCZ a Xocolatl jsme mohli všechny fotografy ocenit. Letošní ceny byly: stylové hodiny, fotoalba, jesenická čokoláda, jarní kytičky a všichni fotografové získali do sbírky kořenky s logem soutěže, které symbolizují fotografování jako koření života. Vítězné fotografie se stanou součástí putovní výstavy, můžete je shlédnout v Katovně, u nás v Duze a na výstavě v Kapli.

Děkujeme všem fotografům a těšíme se na příští IV.ročník. Tentokrát budou tématem fotografie zajímavé architektury, domů, domečků, ale i třeba paláců.

Autor: Pavla Ježová, foto: SVČ DUHA Jeseník

Úvodní foto: Zrcadlení – Miroslav Trávníček 61 – favorit redakce Jesenických novin on-line