Jan ŠKODA: „Letní ohlédnutí s vůní benzínu“ – Priessnitzův okruh 2017

Kdy: 12.8.2017

Kde: Česká Ves

Co: Priessnitzův okruh 2017

V první polovině srpna se uskutečnila tradiční soutěž historických motorových krasavců. Auto moto veterán klub Česká Ves  již po sedmnácté připravil moto-turistickou soutěž s názvem Priessnitzův okruh 2017. Za ty roky si soutěž získala tradici a pokaždé přiláká řadu účastníků i diváků. Letos se na start postavilo třicet čtyři automobilů a třicet sedm motocyklů různého stáří. Trať v délce 90 km vedla z České Vsi přes Jeseník až do Hanušovic, na Paprsek a potom přes Brannou zpět do České Vsi. Cestou přitom museli soutěžící plnit řadu úkolů. Po dojetí nesměla chybět, jako obvykle,  jízda v pomalosti na čas. Kdo 17. ročník soutěže vyhrál není tak důležité, myslím si, že vyhráli všichni, co se přišli pochlubit svými klenoty i ti co přišli tyto klenoty obdivovat. A nakonec ještě malá galerie ….