Okresní lumpárny uplynulých dní

Vloupání do vozidla oznámil na policii 19letý mladík ze Zlatých Hor. Neznámý pachatel se do vozu zn. VW Golf vloupal někdy v noci na pátek 1. září. Poté, co překonal zámek u dveří, odcizil ze zavazadlového prostoru basový reproduktor, zesilovač a značkovou čepici. Mladému majiteli vloupáním a odcizením věcí vznikla škoda ve výši 6.000 Kč.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v noci na pondělí 4. září v Jeseníku. Policisté v noci prováděli dohled nad BESIP. Na ulici Poštovní zastavili vůz zn. Škoda Fabia s 38letým řidičem za volantem, u kterého provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu, a to 3,07 ‰ alkoholu. Následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se bezdůvodně odmítl podrobit. Policisté řidiči, který je nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, zakázali další jízdu.

Poctivý nálezce mobilního telefonu se ve Zlatých Horách zatím neobjevil. Sedmadvacetiletý muž jej vytratil někdy v době od 3. do 4. září na trase mezi autobusovým nádražím a sídlištěm. Telefon zn. Huawei P9 po cestě vytratil z kapsy své bundy. Neznámý pachatel tak způsobil škodu ve výši 10.000 Kč.

Vloupání do hospodářské budovy oznámil na policii 36letý muž z Javorníku. Neznámý pachatel se do budovy vloupal někdy v době od 7. do 8. září. Dovnitř vnikl přes rozbité okno. Aby se dostal až ke svému cíli, musel ještě překonat dvoje uzamčené dveře. Z příručního skladu poté odcizil motorovou pilu zn. Stihl v hodnotě 15.000 Kč. Poškozením zámků způsobil škodu za 450 Kč.

Zdroj: PČR, foto: ilustrační – web, vložil: HP