Obec Vápenná potřebuje nutně podporu krajanů z Olomouckého kraje. Ano, i tu tvou!

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro svého favorita můžete hlasovat už jen do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Zlatou stuhu v soutěži Vesnice Olomouckého kraje letos získala Vápenná. Obec, která je vstupní branou do regionu Rychleb směrem od Jeseníku, má 1250 obyvatel. Hodnotitelskou komisi zaujala nejen svým vzhledem, ale také třeba spolkovým životem či zpřístupněním turisticky zajímavých lokalit.

Vápennští už svůj díl skvělé práce odvedli. Nyní je na všech patriotech z Olomouckého kraje, aby svým hlasem pomohli a podpořili tu naší obec – Vápennou.

HLASUJ ZDE – NEJLÉPE KAŽDÝ DEN 

Vápenná o sobě

Vápenná je vstupní branou do Rychlebských hor, směrem od Jeseníku, s přátelskými obyvateli a bohatou kulturou s dlouholetou tradicí. Najdete zde dvě naučné stezky, zatopené lomy, krásnou faunu i nedotčenou flóru. V obci působí několik aktivních spolků a složek, které přispívají velkou měrou ke kulturnímu životu obyvatel širokého věkového rozpětí. Obec Vápenná má Základní školu včetně třídy Montessori a Mateřskou školu.

Obec Vápenná již dle svého názvu ukazuje na historii vápenictví. Nejstarší zmínka o těžbě vápence ve Vápenné pochází z počátku 17. století. Dobrá pověst vápna z Vápenné se brzy rozšířila přes hranice kraje a tím stoupla i poptávka po Vápenském Vápně. Následně zde byly vybudovány kruhové pece, z nichž jedna se dochovala dodnes a stojí za nádražím ve Vápenné. Je tak tichou připomínkou historie vápenictví v obci.

Masopust Vápenná 2015

Masopust Vápenná 2016

11. Masopust obce Vápenná 2017

Ve Vápenné soutěžili o nejkrásnější venkovní vánoční výzdobu

Tak co? Ukážeme, který kraj je v naší Republice ten nejlepší?!

Autor a foto: JF